Najlepsi sportowcy z marszałkowskimi stypendiami

148 zawodniczek i zawodników reprezentujących 40 klubów sportowych z całego regionu otrzyma w tym roku stypendia marszałka województwa. Do utalentowanych młodych sportowców trafi łącznie prawie 1,3 miliona złotych. Wczoraj (4 kwietnia) podczas uroczystej gali ze stypendystami spotkali się marszałek Piotr Całbecki, członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i radny województwa Jacek Gajewski.

 To ogromna satysfakcja, że na Kujawach i Pomorzu mamy tak wielu utalentowanych młodych sportowców. Wasze osiągnięcia to efekt ciężkiej pracy, zaangażowania i wyrzeczeń. Mam nadzieję, że stypendia będą dla was wsparciem w rozwoju sportowych pasji i profesjonalnych karier. Wszystkim zawodnikom gratuluję świetnych wyników i życzę wytrwałości i kolejnych sukcesów w reprezentowaniu kraju i województwa – mówił marszałek Piotr Całbecki.

Najwięcej nagrodzonych reprezentuje Regionalne Towarzystwo Wioślarskie Bydgostia (28), ALKS Stal Grudziądz (19), Akademicki Związek Sportowy UMK Toruń (16), CWZS Zawisza Bydgoszcz Stowarzyszenie Kajakowe (9). Stypendia wyniosły od 9 do 13 tysięcy złotych rocznie.

Podczas wczorajszej gali zainaugurowano nowy marszałkowski program upowszechniający aktywność fizyczną wśród mieszkańców naszego regionu „Uwierz w Sport”. Tegoroczna stypendystka, Nadia Affelt została wybrana jedną z ambasadorek. W gronie reprezentantów znalazły się takie gwiazdy świata sportu jak: Adrianna Sułek Schubert, Wilfredo Leon, Helena Wiśniewska, Angelika Szymańska, Robert Fraszko i Robert Kościecha.

Samorząd województwa wspiera zawodników i dofinansowuje modernizację i rozbudowę infrastruktury sportowej w regionie.

 

 

Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

zdjęcia: Wręczenie stypendiów sportowych, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP