Nakło nad Notecią: Dziewczęta z „Trójki” wygrywają Gminę w Mini Piłce Siatkowej

W piątek 26 listopada 2021 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Nakle odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło Szkół Podstawowych w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt (czwórki) w ramach rozgrywek „Igrzyska Dzieci”. Zespoły składają się maksymalnie z dziesięciu zawodniczek. W pierwszym secie grają cztery osoby plus rezerwowa w drugim secie pozostałe cztery osoby plus rezerwowa. W przypadku konieczności rozegrania trzeciego seta grają dowolne cztery osoby. Do rywalizacji przystąpiły dwie nakielskie podstawówki: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4 oraz gospodarze Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3.

Wynik spotkania:

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4    2 : 0

Ostateczna kolejność:

I miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Nakle,

II miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4 w Nakle

Zwycięski zespół zagrał w składzie: Julia Aleksandrzak, Zofia Boińska, Kinga Borakiewicz, Oliwia Jasińska, Zofia Kowalska, Julia Panek, Oliwia Raut, Amelia Szczepaniak i Zofia Zielińska, opiekunem zwycięskiej drużyny jest pan: Artur Sierzchuła.

Organizatorem zawodów była spółka Nakielski Sport w Nakle. Zwycięski zespół otrzymał pamiątkowy dyplom i puchar a drużyna czwórki dyplom. Zespoły dziewcząt z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią będzie reprezentował naszą gminę na zawodach powiatowych, które odbędą się 7 grudnia o godzinie 9.00 również w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Nakle nad Notecią.

tekst: Marcin Jankowski

zdjęcia: Maciej Łuczak