Nakło nad Notecią: Gminny Konkurs Wiedzy o Polsce i Symbolach Narodowych dla najmłodszych w ZSP3

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle nad Notecią odbył się 16 kwietnia 2024r. I Gminny Konkurs Wiedzy o Polsce i Symbolach Narodowych dla uczniów klas I-III.  Działanie zostało zorganizowane w ramach projektu pt. „ Historia w tradycji – tradycja w historii” , który jest współfinansowany przez Gminę Nakło nad Notecią i Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI.

Do udziału w konkursie zgłosiły się 4 szkoły z terenu gminy Nakło Nad Notecią. Uczniowie rywalizowali w 3-osobowych drużynach, które rozwiązywały zadania z zakresu umiejętności pracy      z mapą, znajomości symboli narodowych, rozpoznawania znanych postaci z historii Polski czy strojów ludowych i innych zadań tematycznych przygotowanych przez organizatorów. Jednym z celów podjętego działania było połączenie rywalizacji  z zabawą i nauką, który według uczestników został osiągnięty.

Każda drużyna wykazała się dużymi umiejętnościami. O kolejności miejsc zdecydowały tylko  niewielkie niuanse.  Oto wyniki:

I miejsce: ZSP3 w Nakle n. Notecią  w składzie: Nadia Nastały, Michał Należyty, Jan Bladzich

II miejsce: NSP w Olszewce w składzie: Igor Kluczka, Zofia Schlak, Olaf Tomaszewski

III miejsce: SP 2 w Nakle n. Notecią w składzie: Jakub Łusiak, Szymon Grochowski, Damian Wiśniewski

III miejsce: ZSP w Paterku w składzie: Jagoda Róża Kujawa, Pola Przybylińska, Kuba Kochański.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Gratulujemy !

Dziękujemy nauczycielom  za przygotowanie uczniów i  sprawowanie opieki podczas konkursu , a mianowicie paniom: A. Lemantowicz,  B. Patynie, A. Burchardt, M. Stachowskiej, B. Witusińskiej, I. Głoniak. M. Nowickiej, J. Pedzińskiej i R. Lamprecht.

Organizatorkami konkursu były panie: Agnieszka Dolacinska i Alicja Borus.

 

 

Materiał: Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI w Nakle nad Notecią