Nakło nad Notecią: Niedziela w teatrze

W dniu 17 września 2023 roku Samorząd Mieszkańców nr 4 w Nakle nad Notecią  zorganizował wyjazd do Torunia. Zaraz  po przyjeździe  uczestnicy wycieczki skorzystali z  czasu wolnego. Pogoda sprzyjała toteż chętnie spacerowano, zwiedzano i podziwiano piękne miasto. Korzystano również z bogatej bazy gastronomicznej, delektowano się
pysznymi obiadami, deserami czy dobrą kawą.
Po takim relaksie przyszedł czas na spektakl  w teatrze Wilama Horzycy pt. „Don Juan”,  sztuki napisanej przez Moliera. Jak przedstawiono na stronie teatru : „w  Don Juanie w reżyserii Michala Kotańskiego zderzają się religia, obyczajowa rewolucja i polityka, a w centrum tej areny staje tytułowy bohater – uwspółcześniony, ale wciąż pozostający duchowym spadkobiercą oryginału.”
Widzowie mogli zmierzyć się z uwspółcześnioną i  przedstawioną w ” horzyckim „, specyficznym stylu wersją sztuki. Jak to często bywa spektakl wywarł mieszane uczucia u oglądających. Jedni byli zachwyceni u innych wywołał sprzeciw czy zgorszenie. Na pewno skłonił do przemyśleń i szukania  podobieństw aktualnych wciąż treści.

Wszystkim uczestnikom pięknie dziękujemy, że zechcieli z nami spędzić czas.

Już teraz informujemy, że następny wyjazd do teatru odbędzie się 22 października 2023 roku na sztukę pt. ” Wiśniowy sad”  Antoniego Czechowa.
Zapisy 13 października od godz.17.00 do 18.00 w bibliotece przy ulicy Dąbrowskiego 20.

Zapraszamy serdecznie.

Katarzyna Borzych-Kubacka  Przewodnicząca Samorządu Mieszkańców nr 4 w Nakle nad Notecią