Nakło nad Notecią: Niepubliczna Szkoła w Trzeciewnicy – kiermasz świąteczny

 Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trzeciewnicy nie czekają z założonymi rękoma, a wręcz przeciwnie zakasali rękawy i wzięli się do pracy. Z pomocą opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Pauliny Kasprzak  i zaangażowaniu  p. Justyny Wesołowskiej przygotowali świąteczny kiermasz. Przedświąteczny czas sprzyja bowiem strojeniu domów i obejścia wokół nich, a uczniowie wychodząc temu na przeciw wykonali własnoręcznie stroiki na stoły, ozdoby drzwi, czy małe drewniane choinki, renifery i zawieszki.

Pierwsze ozdoby można było już nabyć 21 listopada, br. bowiem tego dnia w naszej szkole odbywały się spotkania z rodzicami, a to właśnie do nich skierowany był – i nadal jest – owy kiermasz. Odzew ze strony kupujących był tak wielki, że wszystkie przygotowane ozdoby wysprzedały się tego samego dnia. Nasza młodzież wraz z paniami, zmotywowani podażą swoich towarów, wznowili edycję 27 listopada.

Kiermasz przerósł oczekiwania, a zdobyte fundusze zasiliły konto SU, a część tej kwoty została przekazana na cele charytatywne- na poczet zbliżającej się kolejnej edycji – WOŚP.

Pragnę, także podkreślić jak wielkie serca maja dzieci uczęszczające do NSP w Trzeciewnicy. Uczniowie wierząc w przekonanie, że dobro wraca  – rok rocznie – wspierają także zebraną kwotą pieniężną Wydawnictwo „AMUN” tj. Artystów Malujących Ustami i Nogami.  Jest to grupa ludzi, którzy z powodu choroby, wypadków czy wad wrodzonych nie posiadają rąk lub stracili możliwość posługiwania się nimi. Jednak dzięki samozaparciu i odwadze nauczyli się malować ustami i nogami. Kartki, , kalendarze i bileciki prezentowe rozeszły się w naszej szkole niczym świeże bułeczki. Artyści nie oczekują niczego w zamian, ale młodzi ludzie docenili ich wkład, pomysłowość nieoczywistych motywów świątecznych, zaangażowanie i wysiłek, jaki podjęli podopieczni wydawnictwa i zebraną kwotę p. Paulina Kasprzak przekazała na ich konto.

 

opiekun Samorządu Uczniowskiego NSP w Trzeciewnicy – Paulina Kasprzak