Nakło nad Notecią: Promocja zawodu policjanta na spotkaniu z tegorocznymi maturzystami „Staszica”

Nakielscy policjanci przedstawili ofertę służby w Policji przyszłym absolwentom Zespołu Szkół im. St. Staszica w Nakle. To już kolejne, ale nie ostatnie z cyklu zaplanowanych spotkań, z zakresu doboru do służby w naszej formacji.

W poniedziałek (15.04.24)  st. post. Wiesława Ambrozik z zespołu profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii oraz st. sierż. Mateusz Duda z referatu patrolowo-interwencyjnego nakielskiej komendy, a także st. post. Natalia Tamas z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu w Mroczy na spotkaniu, które odbyło się w Zespole Szkół im. St. Staszica w Nakle zachęcali tegorocznych maturzystów do wstąpienia w nasze szeregi. Funkcjonariusze opowiadali o specyfice pracy w formacji, którą reprezentują i satysfakcji, jaką daje służba na rzecz społeczeństwa.

Policjanci przedstawili profil kandydata, omówili poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego i wskazali, jakimi dodatkowymi preferencjami może wykazać się osoba ubiegająca o przyjęcie.

Oprócz wykładu, policjanci zaprezentowali filmy instruktażowe z zakresu testu sprawności fizycznej, ze wskazaniem i omówieniem elementów, na które należy zwrócić uwagę. Wyjaśnili także, że każdy kandydat, który złożył podanie o przyjęcie do służby może spróbować swoich sił w próbnym teście, realnie oddającym warunki egzaminu.

Dodatkową atrakcją był dla młodzieży pokaz sprzętu policyjnego.

Funkcjonariusze chętnie odpowiadali na wszystkie pytania i rozwiewali pojawiające się wątpliwości młodych abiturientów.

 

 

st. post. Wiesława Ambrozik p.o. oficera prasowego KPP Nakło