Piątkowe działania nakielskiej „drogówki” na powiatowych trasach

Z myślą o bezpieczeństwie użytkowników powiatowych tras, policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili na drogach lokalne działania „Motocykliczni”. Nie obyło się bez mandatów.

Policjanci referatu ruchu drogowego z Nakła prowadzili w piątek (12.04.24) na powiatowych drogach lokalne działania prewencyjne pn.: „Motocykliczni”. Nadrzędnym ich celem było zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierowców, a w szczególności pasjonatów jazdy na „dwóch kółkach”, przestrzegania ograniczeń prędkości. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na te wykroczenia drogowe, które wymieniane są jako bezpośrednie przyczyny zdarzeń drogowych. Kontrolowali także uprawnienia posiadane przez kierowców dla danej kategorii pojazdów.

Akcje prewencyjne tego typu uświadamiać mają kierowcom, że łamanie przepisów ruchu drogowego, w tym jazda z nadmierną prędkością, jest niebezpieczna dla nich samych, a także innych użytkowników dróg.

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 34 auta, ujawniając przy tym 28 wykroczeń, z czego 22 związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Wobec kierowców, którzy złamali przepisy zastosowano odpowiednie środki prawne: mandaty, których nałożono 22 oraz pouczenia, których zastosowano 6, ponadto jednemu kierującemu zatrzymano elektronicznie dowód rejestracyjny.

Mundurowi apelują do kierowców o ostrożną i rozsądną jazdę. Zachowanie kierujących i respektowanie przez nich przepisów, ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.

 

 

st. post. Wiesława Ambrozik p.o. oficera prasowego KPP Nakło