Pijany kierowca forda zakończył trasę w przydrożnym rowie

Prawie 3 promile alkoholu miał w organizmie kierowca forda, którego zatrzymali nakielscy patrolowcy na miejscu zdarzenia drogowego w Gorzeniu. 59-latek stracił prawo jazdy, a jeszcze dziś usłyszy zarzuty.

Zgłoszenie o tym, że w Gorzeniu  ford focus wjechał do przydrożnego rowu dyżurny nakielskiej komendy otrzymał wczoraj (23.09.20) po godzinie 22. Na miejsce zostali skierowani patrolowcy, którzy ustalili, że kierowca forda nie dostosował prędkości do warunków drogowych w wyniku czego auto, które prowadził wjechało do rowu. Kierowcą okazał się 59-letni mieszkaniec Bydgoszczy.

Mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń i sytuacja pewnie zakończyłaby się mandatem gdyby nie fakt, że był pijany i ledwie trzymał się na nogach. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie prawie 3 promile.

59-latek stracił prawo jazdy i trzeźwiał w policyjnym areszcie. Jeszcze dziś (24.09.20) śledczy przedstawią mu zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grożą 2 lata więzienia. Ostateczne decyzje co do losów kierowcy podejmie sąd.  

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne