Po raz szósty Nakielska Liga Pływacka – wyniki

Dnia 27 października 2019 roku po raz szósty na nakielskiej pływalni NAQUARIUS wystartowała Nakielska Liga Pływania. W zawodach na dystansie 50m w stylu dowolnym, grzbietowym, motylkowym i klasycznym wzięło udział 130 pływaków w 5 kategoriach wiekowych z całego powiatu nakielskiego.

Organizatorem i pomysłodawcą zawodów jest Uczniowski Klub Sportowy Czwórka Nakło, któremu w realizacji zadania pomagają współorganizatorzy: Pływalnia Naquarius, ZSP nr 4 w Nakle, SP nr 2 w Nakle i NOK w Nakle. Tegoroczne zawody otworzyła Pani Dyrektor SP nr 2 w Nakle Anna Maćkowska. W swoim krótkim wystąpieniu wyraziła podziw dla młodych pływaków i życzyła udanych wyścigów.

Licznie zgromadzona publiczność głośno dopingowała młodych pływaków co zaowocowało bardzo dobrymi wynikami. Ciekawe wyścigi finałowe dziewcząt i chłopców w stylu dowolnym dostarczyły wiele pozytywnych emocji. Warto z tego miejsca nadmienić, że najlepszy tego dnia rezultat w stylu dowolnym to 26,21, który uzyskał Dominik Szcześniak.

Coraz lepsze wyniki sportowe i licznie obstawione zawody na naszej rodzimej pływalni i zawodach okręgowych doskonale obrazują ogrom pracy włożonej przez trenerów, instruktorów oraz nauczycieli w szkołach.

Organizatorzy słowa podziękowania szczególnie kierują do zaangażowanych nauczycieli WF.  To ich codzienna praca w szkole i na grupach doskonalących pływanie przyczynia się do tak licznie startujących uczniów i wysokiego poziomu wyszkolenia.  Dziękujemy za poświęcony czas i pomoc w przeprowadzeniu zawodów. Gratulując osiągniętych rezultatów pragniemy zaprosić na kolejne zawody NLP zaplanowane na dzień 24 listopada oraz 15 grudnia 2019r.

Serdecznie zapraszamy.

Zawody Nakielskiej Ligi Pływania organizowane są w ramach realizacji projektu UKS CZWÓRKA NAKŁO pn. „PŁYWANIE TO NIE WSZYSTKO, ALE WSZYSTKO BEZ PŁYWANIA JEST NICZYM. NAKIELSKA LIGA PŁYWANIA 2019”, który otrzymał wsparcie UMiG w Nakle nad Notecią.

WYNIKI NAKIELSKA LIGA PŁYWANIA 27.10.2019

UKS Czwórka Nakło