Ponadczasowa łazienka – 3 aranżacyjne duety, które nigdy nie wyjdą z mody

Trendy przemijają, styl pozostaje niezmienny –w obliczu faktu, że remont łazienki przeprowadzamy co kilka lat, zdanie to nabiera szczególnego znaczenia. Zatem jakie rozwiązania aranżacyjne nadadzą jej ponadczasowy charakter? Istnieją pewne zestawienia, barwy i materiały, które pozwolą nam stworzyć łazienkę funkcjonalną, atrakcyjną i zawsze na czasie. Oto sprawdzone pomysły oraz inspirujące duety!

Stylowe Black&White

Czerń i biel to kolorystyczne klasyki, które nigdy nie wychodzą z mody. Tworzą harmonijny duet i niczym jing i jang wprowadzają do wnętrza równowagę.To zestawienie kolorystyczne dowodzi także, że przeciwieństwa lubią się przyciągać. Biel tonuje czerń, a ta podkreśla elegancki, wyrafinowany i wyrazisty charakter łazienki. Widać to na przykładzie realizacji autorstwa pracowni KODO.

Honorowe miejsce zajmuje tu strefa prysznicowa z odwodnieniem liniowym. Jej podstawa znajduje się na wyższym poziomie w stosunku do wysokości posadzki w pozostałej części łazienki. Urokliwy charakter nadały jej płytki z motywem przecinających się biało-czarnych pasów, odzwierciedlających strukturę kamienia. Profile prysznica utrzymane zostały w czarnej kolorystyce, podobnie jak pozostałe elementy –pionowy, dekoracyjny grzejnik, deszczownica, baterie czy detale. Kolorystyka ta stała się także doskonałą bazą do poszerzania palety oraz rozwijania pomysłów na wyrafinowaną i funkcjonalną aranżację.Zdecydowaliśmy się na chromowany przycisk spłukujący TECEnow, który nawiązuje do lustrzanej tafli nad strefą umywalkową, a także do srebrnych kinkietów lamp. Dzięki temu uniknęliśmy jednoznaczności–uzupełnia Zbigniew Skupiński, architekt pracowni.

Minimalizm aranżacji przejawia się także w funkcjonalności zastosowanych rozwiązań. Wzdłuż ściany nad toaletą architekci ukryli szafki z białymi frontami. Z pozoru niewidoczne, pozwalają na przechowywanie kosmetyków oraz akcesoriów łazienkowych.

Twoshades of grey

Monochromatyczne zestawienia nie muszą oznaczać nudy. Przykładem jest realizacja zbudowana na dwóch odcieniach szarości – kolorze, który kilka sezonów temu wkroczył do naszych wnętrz i wygląda na to, że zadomowił się na dobre. Jasną i ciemną barwę architekci zestawili z niejednorodnym kamieniem. Granit w wykończeniu satynowanym zastosowano na blacie, w który wkomponowano umywalkę,oraz na ścianie – pomiędzy zabudową WC i bidetu a szafką. Dzięki temu zabiegowi aranżacja stała się bardziej dynamiczna.

Wykorzystanie stelaża podtynkowego z mechanizmem uruchamiania spłuczki od góry umożliwiło instalację przycisku w płaszczyźnie poziomej i ukrycie go we wnęce nad toaletą. Takie rozwiązanie docenią z pewnością osoby poszukujące oryginalnych pomysłów, którym zależy na minimalistycznej estetyce łazienki – mówi Aleksandra Drozdalska, ekspert marki TECE.

Drewno na wzór

Ta realizacja stworzona została z myślą o fanach naturalnych materiałów i nieoczywistych rozwiązań. Drewno to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Aby jednak nadać aranżacji bardziej oryginalny charakter, architekci zdecydowali się na nietypowe usłojenie i wzór jodły. Dzięki zestawieniu go z heksagonalnymi płytkami odwzorowującymi strukturę kamienia i florystycznym motywem na posadzce, uniknęli jednoznaczności. Aranżację ożywiają dodatkowo czarne i chromowane akcenty – blat w strefie umywalki, baterie, profile kabiny czy przycisk spłukujący TECEnow.

Podczas urządzania łazienki warto kierować się własnym stylem życia, a do trendów podchodzić z odrobiną dystansu i traktować je jako inspirację. Dzięki temu stworzymy wnętrze przyjazne domownikom, funkcjonalne, a przede wszystkim ponadczasowe.

materiał: TECE

fot. KODO Projekty i Realizacje Wnętrz