Powiat Elbe-Elster: Lepsza ochrona przeciwpowodziowa nad Łabą i symboliczne wbicie łopaty pod budowę Centrum Kultury i Rekreacji

W tym roku Brandenburgia przeznaczyła więcej środków finansowych na bezpieczeństwo przeciwpowodziowe nad Łabą w Mühlberg w powiecie Elbe-Elster. W dniu 15 lipca 2020 roku do powiatu Elbe-Elster przyjechał Minister Środowiska Axel Vogel, który w towarzystwie starosty Christiana Heinricha-Jaschinskiego i członka władz Liebenwerda Fiore Brendel wizytowali tereny planowanych inwestycji. Na odcinku 3,7 km między Altbelgeren a Chlebemwitz zostaną wykonane wzmocnienia wału przeciwpowodziowego.

Wcześniej minister, starosta oraz radni wbili pierwsze łopaty w ziemie pod inwestycje „Centrum Kultury i Rekreacji Mühlberger”, które powstaje za pomocą ministerstwa środowiska z unijnych programów wsparcia rozwoju obszarów wiejskich w dawnej stajni bydła klasztoru Marienstern. Wcześniej minister środowiska Axel Vogel został powitany przez starostę Elbe-Elster Christiana Heinrich-Jaschinskiego w budynku starostwa w  Herzberg, gdzie obaj rozmawiali na różne tematy.

zdjęcie: LKEE / biuro prasowe Torsten Hoffgaard