Powiat Nakielski: Kolejni poszukiwani nie unikną kary

W ostatnich dniach, nakielscy policjanci zatrzymali cztery osoby poszukiwane, które najbliższe miesiące spędzą w odosobnieniu. Za więziennymi kratami odbywać będą kary pozbawienia wolności od 3 miesięcy do ponad roku.

W minioną sobotę (13.04.24), na terenie powiatu nakielskiego, mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn, skazanych prawomocnym wyrokiem szubińskiego sądu, ale unikających odsiadki. Obaj usłyszeli wyrok za przestępstwo kradzieży z włamaniem.

Pierwszy to 31-letni mieszkaniec gminy Kcynia, który w zakładzie karnym odbywać będzie karę jednego roku pozbawienia wolności. Polecenie zatrzymania zrealizowali mundurowi z kcyńskiej komendy.

Kolejnego, 47-letniego mieszkańca Szubina, zatrzymali na terenie miasta, policjanci z miejscowego komisariatu. Mężczyzna najbliższy rok i miesiąc, spędzi w więziennym odosobnieniu.

Tylko w kwietniu, Sąd Rejonowy w Nakle wydał cztery nakazy zatrzymania i doprowadzenia do jednostki penitencjarnej, za mieszkanką Sadek. Mundurowi ustalili, że kobieta prawdopodobnie zamieszkuje na terenie jednej z podnakielskich miejscowości. Tam też w minioną niedzielę (14.04.24) funkcjonariusze ją „odwiedzili”. Przebywająca w mieszkaniu 23-latka została wylegitymowana, a sprawdzenie jej personaliów potwierdziło, że jest poszukiwana. Zatrzymana przez funkcjonariuszy z nakielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego kobieta, w odosobnieniu spędzi najbliższe 10 miesięcy.

Drugiego poszukiwanego tego samego dnia (14.04.24), na terenie gminy, ujawnili szubińscy „patrolowcy”. 59-latek odbędzie 3-miesięczną karę izolacji, bo nie stosował się do orzeczonych środków karnych.

Zatrzymani zostali już doprowadzeni do jednostek penitencjarnych, gdzie odbędą kary wymierzone przez sądy.

 

 

st. post. Wiesława Ambrozik p.o. oficera prasowego KPP Nakło