Przedszkolaki spotkały się z dzielnicowym

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych szubiński dzielnicowy przeprowadził spotkanie profilaktyczne dla dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2. Policjant mówił o bezpieczeństwie drogowym i nie tylko.

Od najmłodszych lat dzieci powinny uczyć się zasad ruchu drogowego, gdyż wiedza ta niewątpliwie jest niezbędna, a stosowanie jej w praktyce pozwala na bezpieczne korzystanie z dróg. Pamiętają o tym doskonale mundurowi powiatu nakielskiego, którzy w placówkach oświatowych organizują spotkania z dziećmi.
Jedno z nich przeprowadził ostatnio dzielnicowy z szubińskiego komisariatu sierż. szt. Mateusz Wawrzyniak. Policjant odwiedził maluchy w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie.
Mundurowy przypominał słuchaczom zasady ruchu pieszych, przestrzegał maluchy przed zabawami w rejonie dróg i radził, aby dzieci nosiły na odzieży elementy odblaskowe, tłumacząc jak ważną rolę one pełnią.
Nie zabrakło też informacji na temat bezpieczeństwa podczas spędzania czasu w domu. Policjant przypomniał, by dzieci nie otwierały drzwi nieznajomym, nie korzystały z urządzeń gospodarstwa domowego bez nadzoru osób dorosłych oraz, by były rozsądne podczas zabaw.
Przedszkolaki z uwagą wysłuchały rad dzielnicowego i chętnie dzieliły się z nim swoimi spostrzeżeniami.

podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią