Szachiści z szubińskiego Liceum po raz drugi wystąpili w Turnieju Szachowym Schachlehrerin Arena

Zawodnicy I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie wystąpili po raz drugi w Turnieju Szachowym Schachlehrerin Arena, który zorganizowała w niemieckim Dortmundzie mistrzyni międzynarodowa Mara Jelica . Startowało 49 szachistów z całego świata. Grano tempem rapid z czasem 10+2 na zawodnika w czasie 1 godziny. W poprzednich rozgrywkach w Niemczech Alan Jagodziński zajął III miejsce, tym razem ponownie stanął na najniższym stopniu podium z dorobkiem 15 punktów (8 rozegranych partii, 50% wygranych, 100% berserków). Olaf Jagodziński prowadził przez pierwszą część imprezy, ale ostatecznie uplasował się na VII pozycji z 11 punktami. Pierwsze dwa miejsca  zajęli reprezentanci Indonezji i Indii.