Szkoła nie tylko od angielskiego – EarlyStage startuje z projektem nt. różnorodności

EarlyStage wystartowało z projektem „Alltogether”, którego celem jest otwieranie dzieci i młodzieży na różnorodność świata – zarówno pod względem geograficznym, jak i kulturowym czy społecznym. Program dydaktyczny szkoły na ten rok został wzbogacony o cykl zajęć poruszający tę tematykę oraz spotkania w ramach wymiany kulturowej, a dzieci spoza EarlyStage będą mogły wziąć udział w specjalnych warsztatach. Ponadto ważnym elementem projektu jest wsparcie charytatywne Fundacji Kosmos dla Dziewczynek oraz Stowarzyszenia Przyjaźń Sztuka Edukacja w realizacji ich założeń statutowych.

Projekt tematyczny „Alltogether” został zorganizowany w ramach corocznych działań CSR szkoły EarlyStage. – Siedem kontynentów, ale nadal jeden świat! Zadaliśmy sobie oraz naszym uczniom pytania o to, co łączy, a co różni mieszkańców różnych zakątków kuli ziemskiej. Poza nauczaniem języka angielskiego, chcemy mieć wpływ na kształtowanie postaw naszych uczniów, poszerzanie ich horyzontów czy rozwijanie kompetencji XXI w. – mówi Tonia Bochińska, współwłaścicielka i CEO szkoły języka angielskiego dla dzieci i młodzieży EarlyStage.

Razem możemy więcej

W ramach tegorocznej akcji „AllTogether”, której przyświeca hasło „Mimo różnic wszyscy łączymy się w jedną wielką społeczność” EarlyStage nawiązało współpracę z Fundacją Kosmos dla Dziewczynek i wsparło ją w wydaniu najnowszego wydania magazynu Kosmos pod tytułem „Koleżankujmy się”. Jego głównym tematem są przyjazne relacje międzyludzkie, wznoszące się ponad różnice.

Natomiast w ramach partnerstwa ze Stowarzyszeniem Przyjaźń Sztuka Edukacja, EarlyStage zaangażowało się w organizację wielokulturowej imprezy Lelenfant, odbywającej się we Wrocławiu. Stowarzyszenie z kolei zrealizuje dla uczniów szkoły spotkania online z dziećmi z zagranicy w ramach wymiany kulturowej.

Mózg lubi dobre rytmy

Ponadto w ramach projektu powstały wyjątkowe materiały dodatkowe do aktualnego programu dydaktycznego. Są to między innymi piosenki dla młodszych uczniów, bo zgodnie z 12 supermocami szkoły, mózg lubi dobre rytmy. Zostały one napisane przez Joannę Zarańską – założycielkę EarlyStage, autorkę wielu cenionych publikacji metodycznych do nauki języka angielskiego oraz Beatę Wysocką – metodyczkę szkoły i współautorkę piosenek z ubiegłorocznych projektów edukacyjnych.Muzykę do nich skomponował Michał Tokaj, trzykrotny laureat nagrody Fryderyka, a wykonują je Aga Zaryan i Sean Palmer.

Piosenki są zarówno wykorzystywane podczas zajęć w szkole – dzieci tworzą do nich przykładowo teledyski, co pobudza ich kreatywność oraz zachęca do pracy grupowej, jak i stanowią ciekawą formę powtórki w domu. Szkoła udostępnia je na swojej platformie, również w formie karaoke.

CSR w DNA szkoły

Szkoła EarlyStage prowadzi własne projekty CSR bądź charytatywne od 2005 roku. W roku szkolnych 2020/2021 w ramach akcji „Shine” poruszyła temat zdrowia psychicznego u dzieci i młodzieży oraz umiejętności rozpoznawania i nazywania przeżywanych emocji. Natomiast w poprzednim roku szkoła skupiła się na bezpiecznej cyberprzestrzeni, która szczególnego znaczenia nabrała w czasie pandemii COVID-19, prowadząc złożony projekt „Web.Wise.World” we współpracy z Fundacją Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga.

– Wiemy, że jedna dobra idea potrafi rozpalić wyobraźnię tysięcy osób, a tysiące osób mogą realnie zmieniać świat. Dlatego zrzeszamy się, my – pracownicy EarlyStage, lektorzy, nasi uczniowie i ich rodzice z organizacjami pozarządowymi we wspólnej trosce o lepszy świat – dodaje Tonia Bochińska.

EarlyStage to szkoła języka angielskiego dla dzieci i młodzieży, która wnosi świeże spojrzenie i innowacje do edukacji dzięki autorskiej metodzie nauczania opartej na 12 supermocach. Pierwsza placówka szkoły została założona w 1993 roku na warszawskim Mokotowie przez Joannę Zarańską. Obecnie firmę prowadzi córka założycielki – Antonina Bochińska.

EarlyStage to ponad 800 szkół w całej Polsce – większość z nich jest prowadzona przez franczyzobiorców, których obecnie jest już 150. To także społeczność ponad 1000 zaangażowanych i pełnych pasji lektorów, wspieranych przez grono ambitnych metodyków, tworzących innowacyjne materiały edukacyjne. W roku szkolnym 2021/2022 na zajęcia w EarlyStage uczęszczało ponad 42 000 uczniów.

Karolina Kędziora

zdjęcie ilustracyjne