Szubin: II Mistrzostwa I Liceum Ogólnokształcącego w Warcabach Stupolowych

Klub Szachowo – Warcabowy I LO Szubin prowadzi działalność także w wakacje. 11 lipca 2020 roku odbyły się II Mistrzostwa I LO Szubin w Warcabach Stupolowych. Skromna nazwa jest myląca, gdyż impreza miała charakter open i tradycyjnie na liście startowej znaleźli się zawodnicy z całego świata. II miejsce zajął Piotr Szybowicz (I LO Szubin / MDK 1 Bydgoszcz / SzDK Szubin), a III miejsce wywalczył Kamil Białecki (SP 1 Szubin / I LO Szubin). W pierwszej dziesiątce uplasowali się także: IV miejsce Julia Rocławska (I LO Szubin), X miejsce Kacper Białecki (SP 1 Szubin / I LO Szubin). Co warto podkreślić dla Kamila i Julii zdobyte lokaty były ich największym sukcesem w historii. Turniej został rozegrany z udziałem dorosłych zawodników klubowych. Jak widać liczne starty w oficjalnych zawodach podnoszą bardzo szybko siłę gry. I przyznam szczerze, że nie uwierzyłbym w takie rezultaty szubińskich juniorów, gdybym nie zobaczył tabeli wyników. Grano przy wykorzystaniu systemu Arena, tempem błyskawicznym 5+2 w czasie 100 minut.