Szubin: Komisja lustrowała miejsce wypadku śmiertelnego w Starym Jarużynie

Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego i przedstawiciele różnych instytucji sprawdzali miejsce wypadku ze skutkiem śmiertelnym, do jakiego doszło 25 marca br., w powiecie nakielskim. Zadaniem komisji była ocena infrastruktury i oznakowania drogi.

Standardową procedurą wdrażaną w przypadku zaistnienia zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym, jest lustracja miejsca wypadku przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na trasach.

Komisja, w skład której weszli, policjanci referatu ruchu drogowego, przedstawiciel straży pożarnej oraz przedstawiciel zarządcy drogi, spotkała się w miejscowości Stary Jarużyn na drodze wojewódzkiej 246, gdzie w dniu 25.03.24 r., w godzinach wieczornych, w następstwie wypadku, zginął 53-letni pieszy.

Podczas lustracji sprawdzono stan techniczny pasa drogowego, a także oznakowanie trasy oceniając, czy do powstania zdarzenia przyczynić mogła się niewłaściwa infrastruktura drogowa. W kwestii tej nie stwierdzono nieprawidłowości, które mogłyby mieć wpływ na zaistnienie tragicznego w skutkach wypadku. Jego przyczyny dalej są ustalane w ramach prowadzonego w sprawie postępowania.

 

 

st. post. Wiesława Ambrozik p.o. oficera prasowego KPP Nakło