Trampkarze Dębu Potulice w Elsterwerda

W dniach 2-4 sierpnia drużyna trampkarzy LZS Dąb Potulice 1993 uczestniczyła w obchodach 110 lat istnienia klubu sportowego SV Preussen Elsterwerda w Niemczech.

W piątek wieczorem chłopcy wzięli udział w mini turnieju piłki nożnej na specjalnie przygotowanym boisku, na którym rozgrywano mecze czterech na czterech. Chłopcy z Gminy Nakło nad Notecią pomimo dużej różnicy wieku pokazali się z bardzo dobrej strony czym wprawiali w podziw nie tylko kibiców zebranych na turnieju a także samych zawodników przeciwnych drużyn. Pierwszy dzień pobytu w Elsterwerdzie zakończył się dla zawodników późnym wieczorem.

W sobotni poranek młodzi piłkarze wraz z kadrą szkoleniową zostali zaproszeni przez Panią Burmistrz Elsterwerdy Anję Heinrich na uroczyste śniadanie do ratusza gminy. Pani Burmistrz wyraziła swoje zadowolenie, że tak młodzi piłkarze z Gminy Nakło odwiedzili jej gminę. Podczas śniadania dowiedzieliśmy się od Pani Burmistrz, że jesteśmy pierwszą ekipą, która posiłek spożywa w ratuszu Elsterwerdy. O godz. 14.00 po odśpiewaniu hymnu państwowego trampkarze Dębu Potulice rozegrali oficjalny mecz międzypaństwowy z rówieśnikami SV Preussen Elsterwerda. Po dobrym meczu nasi chłopcy zwyciężyli 2-1, a bramki strzelili Mieszko Ksobiak i Kajetana Siekierka. Po ciężkim meczu dzięki uprzejmości trenerów z Niemiec udaliśmy się na piękne kąpielisko gdzie przy ładnej pogodzie mogliśmy zażyć orzeźwiającej kąpieli. W sobotnich godzinach wieczornych uczestniczyliśmy w pikniku rodzinnym, na który zostaliśmy zaproszeni przez klub z Niemiec. W niedzielę po śniadaniu wyjechaliśmy z Elsterwerdy i w godzinach wieczornych dotarliśmy do Polski – Nakła. To była super przygoda i nowe doświadczenie dla wszystkich. Zawodnikom i trenerowi należą się wielkie brawa za super postawę na boisku i poza nim podczas całego pobytu w Elsterwerdzie i godne reprezentowanie Gminy Nakło nad Notecią. Osobne podziękowania należą się Panu Markowi Kamińskiemu kierowcy, który bezpiecznie woził nasz zespół a szczególne podziękowania dla Pani Anetty Nowak naszej tłumaczki bez której byłoby nam w Niemczech zdecydowanie trudniej. Na koniec również wielkie podziękowania dla władz miasta Elsterwerda i klubu sportowego SV Preussen Elsterwerda za bardzo miłe przyjęcie naszego zespołu i wspaniałą gościnność.

Zawodnicy i trenerzy Dębu Potulice dziękują również Panu Burmistrzowi Sławomirowi Napierale i Pani Annie Mrozek za umożliwienie naszym zawodnikom wyjazdu do Elsterwerdy. Dzięki temu nawiązaliśmy super znajomości, które na pewno będą procentować w przyszłości.

LZS Dąb Potulice