Udany debiut w wojewódzkiej lidze kadetów zespołu NTS Trójka Nakło

Wyjątkowo we wtorek 8 grudnia 2020 roku odbył się mecz wojewódzkiej ligi kadetów pomiędzy SKS Kolibry Olender Sport Wielka Nieszawka a NTS Trójka Nakło. Na hali w Cierpicach lepsi byli nakielanie wygrywając 3:0. Po dwóch latach roku przerwy NTS zgłosił zespól do rozgrywek kadetów. Trzeba tutaj wspomnieć, że nominalnie tylko 2 zawodników osiągnęło wiek kadeta. Pozostałą część stanowią młodzicy, którzy dzięki rywalizacji ze starszymi mają zbierać cenne doświadczenie.

We wszystkich setach to siatkarze NTS-u prowadzili grę. Mimo, że Kolibry rzadko zdobywały punkty własnym atakiem (w pierwszym secie zaledwie 3 razy), to za sprawą błędów własnych nakielan w połowie pierwszego seta prowadzili gospodarze 13:12. W drugiej części pierwszej partii Nakło poprawiło dokładność i wygrało 25:19. W drugiej odsłonie NTS szybko zdobył przewagę (4:2, 11:6, 17:10) i mimo kłopotów z własną grą w końcówce wygrał znów do 19. Dobry początek trzeciej partii, głównie dzięki zagrywce Kacpra Walkowiaka, dał prowadzenie 11:5. Po czasie dla Kolibrów problemy w przyjęciu mieli też nakielanie. Gospodarze systematycznie odrabiali straty (10:12, 11:13, 16:16), a w końcówce seta wyszli nawet na prowadzenie 21:20. Końcówka seta należała do siatkarzy z Nakła, którzy wygrali 25:22.

SKS Kolibry Olender Sport Wielka Nieszawka – NTS Trójka Nakło 0:3 (19:25, 19:25, 22:25)

NTS: Hibner Aleksander, Sieracki Miłosz, Hibner Sebastian, Kacper Walkowiak, Bartosz Kalinowski, Mateusz Bruski oraz Nikodem Turbiarz, Filip Koryluk, Krystian Kot, Wojciech Tyckun.