Uroczyste otwarcie mola w Więcborku

W dniu 10 sierpnia 2019 roku o godz. 17:00 nastąpiło oficjalne zakończenie prac budowlanych – inwestycji pn. “Budowa mola przy promenadzie, fontanny pływającej na Jeziorze Więcborskim oraz infrastruktury towarzyszącej – ławek z oparciem, stojaków na rowery, lunety widokowej, koszy na odpady zmieszane”.

Uroczystego otwarcia mola dokonał Waldemar Kuszewski burmistrz Więcborka wraz z radnymi Rady Miejskiej w Więcborku oraz przedstawicielem mieszkańców miasta Panem Leszkiem Krzysztofkiem i Panią, która spędza w Więcborku urlop.

Całą uroczystość uświetniła muzyka szantowa w wykonaniu Pani Eleonory Stosik oraz Janusza Ciży. W czasie występów mieszkańcy i turyści przebywający na terenie gminy Więcbork mogli skosztować wypieków przygotowanych przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Więcborku.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Michała Krasickiego – Mrówka Więcbork, który wraz z pracownikami zaprosił najmłodszych na watę cukrową i popcorn.

Przed uroczystym otwarciem w dniu 10 sierpnia 2019 r. dokonano odbioru końcowego prac budowlanych inwestycji. Wartość robót budowlanych wyniosła 1 809 803,67 zł. Na realizacje inwestycji pozyskano środki z Unii Europejskiej w ramach w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.

Głównym celem projektu było utworzenie atrakcyjnej przestrzeni turystycznej przeznaczonej na użytek publiczny wykorzystując potencjał obszaru LSR oraz sektora rybackiego.

Katarzyna Włodarczak – UM Więcbork