Uroczyste rozpoczęcie sezonu żeglarskiego w Harcerskim Klubie Żeglarskim „Posejdon”

W dniu 1 maja 2024 roku w malowniczym Gródku Krajeńskim odbyło się uroczyste rozpoczęcie sezonu żeglarskiego. Wydarzenie miało miejsce w Harcerskim Klubie Żeglarskim „Posejdon”, który jest częścią Hufca Nakło.
Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym apelem, który poprowadził Komandor Klubu dh pwd. Rafał Kowalski. Następnie zabrał głos Retman dh hm. Odon Mikułan i oficjalnie otworzył sezon żeglarski 2024 . Podczas ceremonii została uroczyście wciągnięta bandera na maszt.
Po oficjalnej części wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, który umilił oczekiwanie na wspólne wypłynięcie na jezioro. W tym miejscu należą się serdeczne podziękowania dla dh phm. Ewie Hoppe-Kowalskiej za pyszne ciasta które upiekła. Do dyspozycji żeglarzy były różne jednostki pływające, takie jak jachty klasy Omega, Optymist, jacht regatowy 470 oraz kajaki. Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym, wszyscy mogli cieszyć się żeglowaniem pod okiem doświadczonych instruktorów, którzy dbali o bezpieczeństwo i komfort uczestników.

Po powrocie z wody wszyscy uczestnicy mogli delektować się pyszną grochówką. Najedzeni udaliśmy się na wspólny odpoczynek gdzie po intensywnym żeglowaniu uczestnicy opowiadali o swoich  przeżyciach i wspominali poprzednie lata.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia należą się wszystkim zaangażowanym, w szczególności Jackowi Roli, Marcinowi Ciemnemu, Urszuli Relich, Krzysztofowi Pyszce, Piotrowi Starszakowi oraz Grzegorzowi Krupińskiemu. Dzięki ich zaangażowaniu i pracy uroczystość rozpoczęcia sezonu żeglarskiego była niezapomniana i pełna wrażeń dla wszystkich uczestników. Niech kolejne dni żeglowania w tym sezonie będą równie udane, emocjonujące i bezpieczne jak to wyjątkowe rozpoczęcie!

Michał Stańczyk Hufiec ZHP Nakło