VI Feryjny Turniej Szachowy w Mroczy

Wczoraj, 16 stycznia 2022 roku po raz szósty młodzi entuzjaści szachów przyjechali do Mroczy gdzie na Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się VI Feryjny Turniej Szachowy dla juniorów o Puchar Prezesa klubu LUKS Feniks Mrocza. Równolegle w Mroczy odbyły się jednocześnie 3 turnieje:
• Turniej A – dla Juniorów posiadających IV lub wyższą kategorię – z czasem 12’+4’’ na zawodnika, 7 rund
• Turniej B – dla zawodników z V lub bez kategorii – z czasem 30’ na zawodnika, 5 rund.
• Turniej C – Turniej przewidziany z myślą dla opiekunów i rodziców – z czasem 12’+4’’, 7 rund.

Oficjalnie turniej rozpoczęli: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemar Chudzik, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – Jarosław Okonek oraz Wiceprezes Klubu LUKS Feniks Mrocza – Iwona Zielińska. Turniej poprowadził sędzia I klasy – Mirosław Kozielski. Tego dnia w Mroczy zameldowało się przy szachownicach 75 zawodników.

Od początku turnieju zawodnicy zawzięcie walczyli o tytuł „Najlepszego Juniora”. Ostatecznie tytuł ten, dzięki lepszej punktacji pomocniczej, przypadł Alanowi Jagodzińskiemu. Drugie miejsce przypadło Wikorowi Haluja, a trzecie miejsce na podium zajął Jagodziński Olaf.

W Turnieju B pierwsze trzy miejsca wyglądały następująco: 1. miejsce – Paweł Sokół, Kamil Semrau, 3 miejsce – Roman Sokół. W tym turnieju była możliwość podwyższenia swojej kategorii szachowej co udało się sporej licznie osób.

W Turnieju C brało udział 23 zawodników. Dla niektórych była to pierwsza styczność z szachami. Wyniki nie były zaskakujące najlepszy był Mateusz Budnik. Za nim na podium miejsca zajęli Mariusz Darowicki.

Jak zawsze na turnieju panowała rodzinna atmosfera, dostępny był bar kawowo-herbaciany, a dla każdego zawodnika został zapewniony ciepły posiłek przygotowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, życzymy jak najlepszych wyników w kolejnych turniejach i zapraszamy na kolejne szachowe zmagania do Mroczy.

Ewelina Musiał – Urząd Miasta i Gminy Mrocza