VI Otwarte Mistrzostwa Gminy Mrocza o Puchar Burmistrza Mroczy

W sobotę 27 sierpnia odbył się VI Otwarte Mistrzostwa Gminy Mrocza o Puchar Burmistrza Mroczy. Kierownikiem zawodów oraz sędzią był Mirosław Kozielski.

Na zawody do Mroczy przyjechało 70 zawodnicy z takich miast jak: Nakło, Szubin, Bydgoszcz, Tuchola, Sępólno Krajeński, Kcynia, a także Złotów, Łowicz, Poznań, Gniezno, Chodzież, Cekcyn, Szamotuły.

Turniej uroczyście otworzyli: Zastępca burmistrza, Pan Waldemar Chudzik oraz Przewodniczący Rady Gminy: Pan Jarosław Odrobiński (fundator Pucharu dla najlepszego zawodnika z Gminy Mrocza).

Turniej rozegrany został w trzech grupach rankingowych: Open A (Turniej zgłoszony do rankingu FIDE), Open B (Turniej amatorski) i Open C (z możliwością zdobycia V i IV kategorii szachowej). W grupach A i B grano przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego, na dystansie 7 rund, tempem rapid 12 minut +4 sekundy za każde wykonane posunięcie, a w grupie C tempem 30 minut na zawodnika.

W Openie A pierwsze trzy lokaty zdobyli: I miejsce Krzysztof Lewandowski (Pocztowiec Bydgoszcz), II miejsce Budnik Mateusz (Bydgoszcz), III miejsce Marek Olszewski (BKS Chemik Bydgoszcz). W Openie B na podium stanęli: I miejsce Górecki Michał (LKS Chrobry Gniezno), II miejsce Kozak Mirosław (KSzach „Jedynka“ Złotów), III miejsce Krzysztof Prus (LKS Chrobry Gniezno). W Openie C na podium stanęli: I miejsce Marcin Kruk (Czarne), II miejsce Dariusz Jarka (KSzach „Jedynka“ Złotów), III miejsce Sebastian Trepto (MDK 5 Bydgoszcz).

Najlepszym szachistom, reprezentującym Gminę Mrocza, został Edward Kulski. Najlepszym juniorem z Gminy Mrocza został Cezart Tajer,  a najlepszą juniorką z Gminy Mrocza – Zosia Kozielska.

Materiał: Mirosław Kozielski