VII Spławikowe Zawody Wędkarskie „O Puchar Noteci” odbyły się w Drezdenku

W niedzielę, 4 września 2022 roku na Noteci odbyły się VII Spławikowe Zawody Wędkarskie „O Puchar Noteci”. Organizowała je Gmina Drezdenko jako członek Związku Miast i Gmin Nadnoteckich. Związek zrzesza samorządy przez których teren przepływa rzeka Noteć oraz instytucje, które zainteresowane są rozwojem samej rzeki, jak i obszarów wokół niej. Podczas zawodów stowarzyszenie reprezentowała Pani Dyrektor Biura – Hanna Forbrich.
Już o świcie spotkało się osiem 3-osobowych drużyn, w tym drużyna Powiatu Nakielskiego. Nie dojechała drużyna Gminy Nako nad Notecią.
Po kilkugodzinnym wędkowaniu komisja wyłoniła zwycięzców. Z wynikiem 5580 punktów niekwestionowanie wygrała reprezentacja Miasta Czarnkowa. Drugie miejsce przypadło Gminie Wieleń, a trzecie Gminie Czarnków. Gminie Drezdenko zabrakło zaledwie 5 punktów by znaleźć się na podium. Ostatecznie uplasowała się na 4 miejscu.
W kategorii „Największa Ryba” zwyciężył zawodnik z Powiatu Nakielskiego Michał Kaczmarek; jego jaź miał prawie 40 cm długości.
Przy pracach przygotowawczych, kontrolnych, a przede wszystkim merytorycznych czuwała komisja sędziowska w składzie: Adam Holota (sędzia główny), Mieczysław Ficner oraz Ryszard Pikula z koła „Noteć”.
Wszystkie ryby trafiły z powrotem do rzeki!
Dziękujemy uczestnikom za wspaniałe reprezentowanie nadnoteckich miast, gmin i powiatów.
źródło: Drezdenko