VIII Świąteczno – Noworoczny turniej szachowy o puchar Prezesa LUKS Feniks Mrocza

30 grudnia 2023 roku, odbył się VIII Świąteczno – Noworoczny turniej szachowy o puchar Prezesa LUKS Feniks Mrocza. W turnieju łącznie udział wzięło 17 zawodników. Gracze podzieleni zostali na 2 grupy:
– Turniej A – dla zawodników bez kategorii szachowej lub z 5 kategorią. W turnieju tym, była możliwość uzyskania 5 lub 4 kategorii
– Turniej B – dla zawodników powyżej 4 kategorii.
Zawody odbyły się w kameralnej atmosferze. Dzięki zaangażowaniu rodziców, na turnieju nie zabrakło słodkiego poczęstunku, oraz napojów.
Turniej A, z kompletem 7 punktów, wygrał Radosław Serówka. Drugie miejsce zajął najmłodszy zawodnik turnieju, Bruno Kruczyński, a trzecią lokatę zajął Daniel Pawluszak.
W turnieju tym, powyżsi zawodnicy, wyrobili normy na 4 kategorię szachową. Dodatkowo, piątą kategorię uzyskała Maria Miczko.

Turniej B, z dorobkiem 7,5 pkt wygrał Skrzypiński Remigiusz. Drugie miejsce zajął najstarszy zawodnik turnieju, Pan Bogdan Winkler, a trzecia lokata, przypadła najlepszej zawodniczce turnieju, Witkowskiej Amelii.

Uroczystego rozdania pucharów oraz nagród dokonał Prezes LUKS FENIKS Mrocza – Marcin Klebs.