Wręczyli laury królowej sportu. Lekkoatleci wyróżnieni podczas gali w bydgoskim City Hotelu, wśród nich Eryk Kołodziejczyk i Dawid Wegner

Wczoraj, 23 listopada 2019 roku w bydgoskim City Hotelu odbyła się uroczysta gala, na której wręczono nagrody i podsumowano sezon lekkoatletyczny 2019.

Gala Laur Królowej Sportu odbyła się już po raz jedenasty. W jej trakcie wręczono nagrody najlepszym polskim lekkoatletom i trenerom, jak i tym z regionu.

W kategorii zawodnik roku, laury otrzymali młociarze. Wśród kobiet, nagrodę otrzymała Joanna Fiodorow, zaś wśród mężczyzn – Paweł Fajdek. Nie było zaś zaskoczeń wśród wyróżnionych lekkoatletów z naszego regionu. Statuetki otrzymali biegacze: Iga Baumgart-Witan i Marcin Lewandowski. Najlepszym trenerem lekkoatletycznym w kraju wyróżniono Jolantę Kumor, a w regionie – Iwonę Baumgart.

Najlepszą imprezą roku wybrano rozegrane w sierpniu na stadionie Zawiszy trzydniowe zmagania w Drużynowych Mistrzostwach Europy, które zakończyły się triumfem reprezentacji Polski. W imieniu miasta, statuetkę odebrał wiceprezydent Mirosław Kozłowicz. Osobowością roku uznano zmarłego kilka miesięcy temu trenera Wiesława Czapiewskiego, a sponsorem roku – koncern PKN Orlen i Grupę Anwil S.A.

Miło jest nam poinformować, że nagrodzeni zostali lekkoatleci LUKS Start Nakło w kategorii: Nadzieje roku: Julia Koralewska, Dominika Małkowska (obie CWZS Zawisza Bydgoszcz), Dawid Wegner, Eryk Kołodziejczak (obaj LUKS Start Nakło)

Szymon Fiałkowski – Metropolia Bydgoszcz

zdjęcia: Jakub Soboczyński