Wrześniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w nakielskiej wypożyczalni

Po wakacyjnej przerwie klubowiczki DKK ponownie spotkały się w nakielskiej Wypożyczalni Książek, by kolejny raz mogły podzielić się opinią na temat lektury. Tym razem była to książka pt.: „Dziewczyna z fotografii” autorstwa Anny Olszewskiej.

Natasza, utalentowana baletnica doświadcza dramatycznego wypadku, który nie tylko okalecza ją fizycznie, ale również zostawia ślady na jej psychice. Musi teraz nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości, gdzie marzenia o tańcu zdają się niemożliwe do osiągnięcia. Luka, fotograf asystujący w pracowni sławnego fotografa, także doświadcza szoku emocjonalnego po utracie pracy i miłości. Ich ścieżki przecinają się po raz pierwszy, gdy Natasza wsiada do samolotu lecącego do Paryża.

Początkowo wydaje się, że ich spotkanie jest przypadkowe i nie ma większego znaczenia, ale los nieustępliwie przyciąga ich do siebie. Gdy w mieszkaniu zmarłych rodziców Natasza odkrywa list z zaproszeniem do gry, w którą grała z nimi w każde urodziny, podejmuje wyzwanie, a poszukiwanie kolejnych wskazówek prowadzi ją do spotkania z Luką.

„Dziewczyna z fotografii” to pełna emocji powieść, która porusza tematy takie jak akceptacja siebie i innych, odwaga w pokonywaniu własnych ograniczeń oraz znalezienia nowego sensu w życiu.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

 

Marta Warmke – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią