XXVIII Mistrzostwa Polski Sprawni – Razem w Lekkiej Atletyce. Bardzo udany start uczniów z Karnowa

W ubiegłym tygodniu uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie wzięli udział w XXVIII Mistrzostwach Polski Sprawni-Razem w Lekkiej Atletyce, odbywających się w tym roku w Sępólnie Krajeńskim. W zawodach wzięło udział ponad 100 sportowców z całej Polski, w tym członkowie reprezentacji na Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020.

Podczas mistrzostw rozegrane zostały następujące konkurencje: biegi na 100m, 200m, 400m, 800m, 1500m i 3000m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, dyskiem, bieg przez płotki 100m i sztafety 4x100m.

Uczniowie szkoły w Karnowie spisali się znakomicie.

Klaudia Pawlicka została podwójną mistrzynią Polski w biegu na 100 m i skoku w dal, zdobyła również brązowy  medal w sztafecie 4×100 m reprezentując województwo kujawsko-pomorskie.