Zapraszamy do Mroczy na Dzień Różnorodności Kulturowej, Sztukę Pracy z Oddechem, Ciałem i Duchem

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy zaprasza w dniu 21 maja 2024 roku o godz. 17:00 do Hali Widowiskowo-Sportowej na Dzień Różnorodności Kulturowej, Sztukę Pracy z Oddechem, Ciałem i Duchem. Wstęp bezpłatny. W programie:

– pokaz i wspólne ćwiczenia dla chętnych

– relaksacyjny koncert mis, gongów,bębna szamańskiego

– łagodna hatha Joga

– mapa punktów refleksologicznych

– sztuka pracy z oddechem i ciałem – Tai Qi

Tai Chi, sztuka mająca swoje korzenie w Chinach. Praca z ciałem, oddechem. Pomaga w radzeniu sobie ze stresem i szybkim, współczesnym tempem życia. Wzmacnia organizm i regule wszystkie jego funkcje, rozwija wewnętrznie.

Joga. Dbając o swoje zdrowie i lepsze samopoczucie uczymy się słuchać rytmu własnego ciała oraz uspokajamy umysł. W trakcie zajęć wykonujemy pozycje, które uwalniają ciało z chronicznych napięć i sprzyjają skupieniu na własnym wnętrzu.

Misy dźwiękowe, tybetańskie, mają piękne brzmienia. Drgania obejmują częstotliwości fal Alfa i Theta, a to daje „szybką ścieżkę” do osiągnięcia głębokiego stanu relaksu, odprężenia. W koncercie będą też brały udział: wietrzny gong Feng, gong tam tam, bęben szamański, zestaw mis grających, didgeridoo, Kij deszczowy, sansula, dzwonki.

Refleksoterapia. Opiera się na umiejętnym uciskaniu konkretnych miejsc na stopach, dłoniach, twarzy oraz uszach. Można poprawić ogólne samopoczucie i wpłynąć na funkcjonowanie całego organizmu.