„41 dni nadziei. Miłość jest potężnym żywiołem” na Dyskusyjnym Klubie Książki w Paterku

215

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki klubowiczki z Paterka tym razem pochyliły się nad książką, która została napisana na faktach.

„41 dni nadziei” autorstwa Tami Oldham Ashcraft – głównej bohaterki wydarzeń oraz Susea McGearhart, która jako pisarka zebrała wszystko w całość, to książka opowiadająca o potężnym żywiole jakim jest ocean oraz o równie silnej miłości Tami i Richarda.

Książka opowiada o dwojgu zakochanych , których spokojna podróż jachtem po oceanie zamienia się w koszmar przetrwania. Tropikalny sztorm przeradzający się w niszczycielski huragan sprawia , że losy tych dwojga zostają nieodwracalnie zmienione. Czy obojgu uda się wyjść z tego cało?

Ta poruszająca opowieść wciąga czytelnika w świat walki z bezmiarem wodnej toni i własnymi słabościami. Czy do tej walki wystarczy odwagi?

Historia Tami jest dowodem na to, że miłość oraz niezachwiana wiara mogą przenosić góry. Pomimo wielu momentów kiedy bohaterka postanawia się już poddać, okazuje się, że jednak można znaleźć powód by podążać dalej.

Siłą w przetrwaniu okazała się nadzieja, która pozwoliła Tami na przeżycie 41 dni  na zniszczonym jachcie.

Książka doczekała się ekranizacji. Jej główna bohaterka mieszka na wyspie San Juan , w stanie Waszyngton i jest zapalona żeglarką. Przepłynęła ponad 50 tysięcy mil, posiada licencję kapitana jednostek o wyporności do 100 ton.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Autor: Katarzyna Hass PiMBP w Nakle nad Notecią