Więcbork: Monika Wyrobek zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Świata Virtus – Ałmaty ‘2024

21 kwietnia 2024 roku w Ałmaty w Kazachstanie odbyły się zawody Virtus World Półmaraton i bieg szosowy na 10 km 2024, których organizatorem była Kazachstańska Federacja Sportu dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – IDSport.

W kategorii kobiet na 21 km II1 zwyciężyła, reprezentująca Polskę, mieszkanka Gminy Więcbork – Monika Wyrobek, która pokonała mistrzynię poprzedniej edycji Annę Bodziony. Monika zdobyła złoty medal uzyskując imponujący czas 1:32:07.

Pani Moniko! Wyrażamy szacunek dla niezwykłej wytrwałości i konsekwencji w realizowaniu nowych wyzwań oraz bicia kolejnych rekordów życiowych.

Mistrzostwa Świata Virtus wpisane są w oficjalny kalendarz republikański Ministerstwa Sportu i Turystyki Republiki Kazachstanu. Sportowcy z 8 krajów, Portugalii, Bułgarii, Japonii, Polski, Chin, Hiszpanii, Szwecji i Kazachstanu rywalizowali w Ałmaty ‘2024. Światowy wyścig półmaratonu i biegu na 10 km Virtus 2024 w Ałmaty w Kazachstanie pokazał niezwykłą atletykę i sportową postawę, a sportowcy z całego świata zgromadzili się, aby rywalizować w tym prestiżowym wydarzeniu.

 

 

UM Więcbork