REKLAMA
Aktualności
2017-11-22
Zmodernizowano skrzyżowanie ul. ...
2017-11-22
Szkolenie obronne ...
2017-11-22
Pasowanie na przedszkolaka i pierwszoklasistę ...
2017-11-22
Liga Zadaniowa - konkurs matematyczny ...
2017-11-22
Mamy powód do dumy ...
Nakło
Informator miejski
Sport
Miasto muzyki
Kontakt
Polecamy
Muzeum Powstanie

MuzeumAktualności

Konkurs informatyczny "Bóbr" w Staszicu

13 listopada 2017 roku uczniowie klas informatycznych uczestniczyli w kolejnej edycji Konkursu Informatycznego Bóbr. Jest to konkurs dla ludzi kreatywnych i potrafiących rozwiązywać skomplikowane zadania informatyczne, wymagające logicznego myślenia. Staszic jest szkołą, w której można zdobyć pierwsze doświadczenia w programowaniu, dlatego coroczny udział w tym konkursie jest dla naszych uczniów ciekawym doświadczeniem.

Nasi informatycy nie boją się wyzwań i do konkursu zgłosili się tłumnie. Zadania rozwiązywali w ogromnym skupieniu, a po konkursie jeszcze długo o nich rozmawiali.

Bóbr chce zachęcić młodych ludzi do umiejętnego korzystania z komputerów i technologii informacyjnej. Z pewnością wesprze uczniów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności potrzebnych w codziennym życiu, szczególnie w ich przyszłej pracy. Bardzo cenną cechą konkursu jest jego międzynarodowy charakter. Polska edycja konkursu Bóbr jest organizowana przez zespół specjalistów z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, przy współpracy z firmą Learnetic. W naszej szkole organizuje konkurs i czuwa nad prawidłowym jego przebiegiem pani Jolanta Gryko.

autor: Jolanta Gryko