Barbie wyróżnia wybitne sportsmenki

Marka Barbie po raz kolejny uhonorowała wybitne kobiety, prezentując wzorce do naśladowania spośród utytułowanych sportsmenek. Wyróżnienie Barbie Shero 2020 otrzymały m.in. Dina Asher-Smith, najszybsza brytyjska biegaczka i Olga Kharlan, ukraińska szablistka – 5-krotna Mistrzyni Świata. Nazwisko polskiej Barbie Shero 2020 poznamy 26 marca br.

W przededniu Międzynarodowego Dnia Kobiet Barbie – marka najbardziej różnorodnych lalek na świecie – ogłasza nazwiska kobiet, które dzięki wytrwałości, determinacji i konsekwencji w osiąganiu życiowych i sportowych celów inspirują dziewczynki na całym świecie. Przyznanie wyróżnień Barbie Shero to jeden z elementów projektu zapobiegania zjawisku Dream Gap, czyli troski o dziewczęce marzenia. Zidentyfikowany przez światowe instytucje Dream Gap dotyczy uprzedzeń i nierówności związanych z płcią, które wśród dziewczynek w wieku około 5 lat prowadzą do utraty pewności siebie i wiary we własne możliwości. W odróżnieniu od chłopców, dziewczynki tracą przekonanie, że w przyszłości, jako dorosłe kobiety będą mogły zostać kim zechcą i zrealizują swoje marzenia oraz cele.
Marka Barbie podejmuje szereg inicjatyw, które udowadniają, że niemożliwe nie istnieje, że warto mieć marzenia i śmiało je realizować. Obok Barbie Shero, wśród projektów skierowanych do najmłodszych, jest ogólnopolski program i konkurs edukacyjny MOGĘ BYĆ, który zachęca do poszukiwania autorytetów i wzorów wśród kobiet – znanych z historii oraz tych żyjących współcześnie. Globalnie Barbie współpracuje również z GoFundMe. W 2019 roku za pośrednictwem platformy marka przekazała ponad 250 000 USD na wybrane organizacje non-profit, które wspierają dziewczynki na całym świecie.

Kobiety-bohaterki w świecie sportu

Barbie Shero to światowy projekt firmy Mattel. Jego celem jest wyróżnienie kobiet – inspirujących osobowości, wzorów do naśladowania, które inspirują dziewczynki do rozwijania swojego potencjału, rozbudzają aspiracje i motywują do poszukiwania własnych dróg oraz sposobów osiągania sukcesu i realizacji marzeń.
Barbie Shero 2020 to kobiety, które dzięki konsekwencji, uporowi i ciężkiej pracy osiągnęły sukcesy w swoich dyscyplinach i wciąż są zmotywowane do sięgania po więcej. Barbie Shero 2020 to:
  • Dina Asher-Smith (Wielka Brytania) – Mistrzyni Świata i brązowa medalistka olimpijska, specjalizująca się w biegach sprinterskich
  • Sümeyye Boyacı (Turcja) – paraolimpijka, Mistrzyni Świata w pływaniu
  • Teresa Bonvalot (Portugalia) – Mistrzyni Europy juniorów w surfingu
  • Amandine Henry (Francja) – kapitan francuskiej reprezentacji piłki nożnej
  • Olga Kharlan (Ukraina) – szablistka, 5-krotna mistrzyni świata
  • Anat Lelior (Izrael) – 19-letnia surferka
  • Malaika Mihambo (Niemcy) – Mistrzyni Świata w skoku w dal
  • Airinė Palšytė (Litwa) – Mistrzyni Europy w skoku wzwyż
Nazwisko polskiej Barbie Shero 2020 zostanie ogłoszone 26 marca br.
Każda Barbie Shero jako wyróżnienie otrzyma lalkę Barbie przygotowaną na jej podobieństwo.
Katarzyna Czechowska-Jakubowska PR Manager