Bezpieczny powrót z wakacji pod nadzorem policjantów

Już dziś zaczyna się ostatni weekend wakacji dlatego też na trasach spodziewać się można wzmożonego ruchu, co wiąże się z większym ryzykiem zdarzeń drogowych. Nad bezpieczeństwem osób wracających z urlopów czuwać będą mundurowi.  

Przed nami już ostatnie dni wakacji. Okres ten wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach w związku z powrotami z letniego wypoczynku. Dlatego też już od dzisiaj (28.08.20) na drogach powiatu nakielskiego, jak i trasach w całym kraju spotkać będzie można więcej policyjnych patroli.

Do głównych zadań mundurowych pełniących w tym czasie służbę na drogach należeć będzie: eliminowanie z ruchu pijanych kierowców, reagowanie na wykroczenia drogowe szczególnie te, które są najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych, sprawdzanie stanu technicznego aut oraz wymaganych dokumentów. Mundurowi będą też zwracać uwagę na sposób, w jaki przewożone są dzieci i czy osoby podróżujące mają zapięte pasy bezpieczeństwa.  

Przy tej okazji funkcjonariusze apelują do kierowców o bezwzględne przestrzeganie przepisów i jazdę z prędkością dostosowaną do warunków. Za kierownicę powinny wsiadać tylko osoby trzeźwe, wypoczęte i psychofizycznie gotowe, by ruszyć w trasę.  

Przypominamy też o zakazach w ruchu drogowym w najbliższych dniach. Zgodnie z § 2 Rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (tekst jednolity: Dz. U z 2019 r., poz. 1968 z późn. zm.); „wprowadza się okresowe ograniczenie ruchu pojazdów, o których mowa w § 1 [zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczających 12 ton, z wyłączeniem autobusów], poprzez zakaz ich ruchu na drogach na obszarze całego kraju, w następujących terminach:

·        28 sierpnia 2020 r. od godziny 18.00 do godziny 22.00

·        29 sierpnia 2020r. od godziny 08.00 do godziny 14.00

·        30 sierpnia 2020r. od godziny 08.00 do godziny 22.00.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne