Bezpłatne maseczki ochronne dla mieszkańców Gminy Nakło nad Notecią

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią w ramach profilaktyki zapobiegania i rozprzestrzeniania się koronawirusa Covid 19 zakupiło maseczki ochronne wielokrotnego użytku.

Maseczki trafią do mieszkańców Gminy Nakło nad Notecią, których dystrybucją zajmą się strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Nakło. Druhowie dostarczą pod każdy adres po 2 sztuki bezpłatnych maseczek ochronnych wielokrotnego użytku.

– Dostarczanie maseczek rozpocznie się od wtorku (14.04.2020 r.). od godz. 10:00. Jako pierwsi otrzymają je mieszkańcy os. B. Chrobrego, a od godz. 16:00 rozwiezione zostaną w miejscowościach: Karnowo, Karnówko, Chrząstowo, Małocin, Bielawy, Lubaszcz, Olszewka oraz Nowakówko. Maseczki będą umieszczane w skrzynkach na listy lub w przypadku ich braku bezpośrednio pod drzwiami – wyjaśnia Krystian Płatek – kierownik GCZK w Nakle.

Warto podkreślić, że produkcją maseczek zajmują się dwie lokalne firmy branży krawieckiej, a o kolejnej ich partii będziemy informowali na bieżąco za pośrednictwem portalu www.naklo.pl, www.kryzys.gmina-naklo.pl oraz na antenie Radia Nakło.

Karol Maliński – UMiG w Nakle nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne