Bibliotekarz poleca – „Sekretne życie pisarzy” Guillaume Musso

256

Gwiazda francuskiej literatury Guillaume Musso stworzył kolejną fascynującą powieść, która jest nie lada łamigłówką dla czytelników.

W drugiej połowie 2020 roku ukazała się w Polsce jego16 już książka, która podobnie jak poprzednie przyciągnęła rzesze czytelników.

„Sekretne życie pisarzy” to, jak napisano w „Le Parisien ,niezwykle diaboliczny i zarazem osobisty thriller.

Bohaterem książki jest pisarz – Nathan Fawles, który nagle przerywa swoją karierę i postanawia zamieszkać na dzikiej wyspie Beaumont, na Morzu Śródziemnym. Po ogłoszeniu końca swojej kariery pisarskiej przestaje nawet udzielać wywiadów. Mimo to jego książki wciąż przykuwają uwagę czytelników.

Jedną z czytelniczek jest szwajcarska dziennikarka, która za wszelka cenę pragnie spotkać się z Fawlesem, by poznać jego sekret i odkryć przed światem dlaczego już nie pisze książek. W dniu, w którym pojawia się na wyspie, na plaży zostaje znalezione ciało martwej kobiety. Wyspa zostaje otoczona kordonem policji i niemal odcięta od świata.

Czy rzeczywiście dziennikarce chodzi o odkrycie powodu zaprzestania twórczości literackiej Fawlesa, czy to tylko pretekst by rozwikłać zagadkę związaną z rodzinnym morderstwem, którego była świadkiem jako nastolatka? Czy miał z tym coś wspólnego Nathan Fawles?

Prawda i kłamstwo przenikają się w tej powieści i tworzą niesamowitą literacką grę.

Kto w tej grze będzie wygranym?

By się tego dowiedzieć zachęcam wszystkich do przeczytania „Sekretnego życia pisarzy”

Guillaume Musso od dziesięciu lat nieprzerwanie utrzymuje się  na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych pisarzy francuskich.

Szerokie grono czytelników poznało go, dopiero kiedy ukazała się jego druga powieść – „Potem…” zainspirowana wypadkiem samochodowym, z którego cudem uszedł z życiem. To właśnie ta książka sprawiła, że Musso rozpoczął wielką międzynarodową karierę jako pisarz.

Dzisiaj jego książki są tłumaczone na 42 języki i przekroczyły 35 milionów egzemplarzy.

Autor: Katarzyna Hass PiMBP w Nakle nad Notecią