Biegu Pamięci Karolewo – Więcbork!

Szanowni Państwo! Drodzy Biegacze! Uczestnicy corocznego Biegu Pamięci Karolewo – Więcbork!

W trosce o Wasze bezpieczeństwo, po konsultacjach ze współorganizatorami naszej imprezy, podjęliśmy bardzo trudną dla nas wszystkich decyzję.

W związku z sytuacją epidemiczną w Polsce, zwiększającym się zagrożeniem wywołanym przez epidemię Covid-19, postanowiliśmy, że zaplanowany na wrzesień 2020 roku Bieg Pamięci Karolewo – Więcbork nie odbędzie się w dotychczas znanej formule.

Jednocześnie informujemy, że celem upamiętnienia wszystkich ofiar obozu zagłady w Karolewie, w dniu 6 września 2020 r. po zakończeniu oficjalnych uroczystości przy kaplicy w Karolewie przedstawiciele organizatora tj. TKKF WODNIK Więcbork symbolicznie przebiegną trasę biegu z Karolewa do Więcborka.

W poczuciu społecznej solidarności, stawiając na pierwszym miejscu Państwa bezpieczeństwo, wierzymy, że naszą decyzję przyjmiecie ze zrozumieniem.

Jesteśmy pewni, że po tym trudnym dla nas wszystkich okresie, powrócimy na trasy biegowe jeszcze silniejsi, co przyczyni się do większej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy.

15:00 – uroczystości przy kaplicy w Karolewie

ok. 16:30 – start biegu

Prezes TKKF WODNIK Więcbork – Piotr Kriese

Burmistrz Więcborka – Waldemar Kuszewski