Centrum Handlowe RONDO zaprasza do wspólnego wiosłowania dla WOŚP

„Wiatr w żagle” – pod takim hasłem będzie odbywać się tegoroczny, 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już po raz 11-sty tej największej w Polsce akcji charytatywnej będzie towarzyszyć wydarzenie „Wiosłowanie dla WOŚP”. W tym roku po raz pierwszy do akcji przyłącza się Centrum Handlowe RONDO, gdzie w sobotę 11 stycznia w godzinach 9.00-19.00 odbędzie się bicie rekordu Polski na ergometrach wioślarskich.

Celem tegorocznego Finału WOŚP jest pozyskanie środków „dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. W niedzielę 12 stycznia w całej Polsce i na świecie tysiące wolontariuszy będą zbierać pieniądze dla ratowania życia najmłodszych. W Bydgoszczy zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się już w sobotę 11 stycznia. Tego dnia w godzinach 9.00-19.00 w Centrum Handlowym RONDO odbędzie się akcja „Wiosłowanie dla WOŚP”. Podczas wydarzenia każdy będzie mógł spróbować swoich sił na ergometrze wioślarskim oraz – wspólnie z innymi uczestnikami –podjąć próbę ustanowienia nowego rekordu Polski w największej liczbie osób, które w ciągu 10 godzin przepłynęły na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów! Bydgoszcz powalczy o pierwsze miejsce w tej szczytnej rywalizacji z innymi polskimi miastami – Gdańskiem, Krakowem, Lublinem, Poznaniem, Toruniem, Szczecinem oraz Warszawą!

Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie sztafeta gwiazd z udziałem medalistów Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, polityków i przedstawicieli Urzędu Miasta Bydgoszczy. Wśród gwiazd biorących udział w wydarzeniu w Centrum Handlowym RONDO będą Dariusz Białkowski (2 brązowe medale Igrzysk Olimpijskich Barcelona 1992 i Sydney 2000, 3 brązowe medale Mistrzostw Świata, 3 medale Mistrzostw Europy), Marian Drażdżewski (Olimpijczyk z Monachium 1972, jako trener – jego zawodnicy wywalczyli srebro na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2008 – czwórka bez sternika wagi lekkiej oraz medale Mistrzostw Świata Poznań 2009 oraz Mistrzostw Europy), Ryszard Kubiak (brązowy medal Igrzysk Olimpijskich Moskwa 1980 (czwórka ze sternikiem), uczestnik Igrzysk.

Monika Paduch