Czarni Nakło pokonali Wisłę Fordon

Dzisiaj, 1 września 2019 roku piłkarze Czarnych Nakło rozegrali mecz drugiej kolejki rozgrywek B-klasy z zespołem Wisła Fordon. W pierwszym meczu przegranym z Piaskami Bydgoszcz zapłacili jak to mówią „frycowe”, dlatego chcieli się zrewanżować i pokazać kibicom, że warto przychodzić na ich mecze. Początek meczu bardzo fatalny. Zaraz po rozpoczęciu gry, po długim podaniu na skrzydło i dośrodkowaniu w 1 min. goście objęli prowadzenie po golu Marcina Leśniewskiego. Na szczęście nie załamało to gospodarzy i coraz częściej gościli pod bramką gości. Stworzyli sobie przynajmniej trzy sytuację na zmianę rezultatu. jednak do przerwy rezultat już nie uległ zmianie. Po przerwie zdecydowanie do ataku przystąpili piłkarze Czarnych. W 56 min. po główce Marka Maracha piłka trafiła w poprzeczkę. Jak to mówią „co się odwlecze to nie uciecze”, w 60 min. bramkę wyrównującą zdobywa Mikołaj Jaruzal. Pięć minut później ten sam piłkarz po indywidualnej akcji strzela drugą bramkę. Goście po starcie dwóch bramek dokonują zmian i starają się doprowadzić do zmiany rezultatu. Coraz częściej gościli pod bramką gospodarzy ale na posterunku byli obrońcy i bramkarz. W 83 min. Czarni przeprowadzili kontratak, a doskonałą okazję wykorzystał Filip Kuczkowski. Wynik już nie uległ zmianie, a zespół Czarnych zasłużenie pokonał piłkarzy z Fordonu.

Czarni Nakło – Wisła Fordon  3:1 (0:1)

Bramki dla Czarnych zdobyli: Mikołaj Jaruzal – 2 (60 i 65 minuta) oraz Filip Kuczkowski (83 min.)

Czarni Nakło zagrali w składzie: Okpisz Bartosz, Kamiński Piotr, Jaruzal Mikołaj, Siatka Tomasz, Salewski Seweryn, Marach Marek, Wojtasik Adrian, Bolewski Bartosz, Muzolf Sebastian, Bąk Mikołaj, Sowa Wojciech. Zawodnicy rezerwowi: Belt Gracjan, Kopański Dariusz, Kuczkowski Filip, Łoboda Mateusz, Sobecki Wiktor.

Wisła Fordon zagrała w składzie: Winiecki Radosław, Pobutkiewicz Mateusz, Nawrocki Michał, Ćwinko Krzysztof, Leczandowski Piotr, Hutek Kamil, Jędrusik Krzysztof, Łoś Bartosz, Centała Kamil, Leśniewski Marcin, Ptaszyński Mateusz. Zawodnicy rezerwowi: Rutayisire Martin, Bonzel Natanel, Łaszcz Bartosz, Klichowski Maciej, Musiałowski Robert, Sobota Daniel.

tekst i zdjęcia: Zbigniew Kubisz