„Ten drugi” – tematem rozmów kwietniowego DKK w Nakle nad Notecią

Kwietniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Nakle nad Notecią poświęcone było autobiograficznej  książce Księcia Harry’ego pt.” Ten drugi”. Pozycja długo wyczekiwana, kontrowersyjna, budząca skrajne emocje, zyskała dużą uwagę zarówno mediów jak i czytelników na całym świecie. Książka ta stanowi głęboko osobiste i szczere świadectwo życia, które z pozoru może wydawać się baśniowe, lecz w rzeczywistości obfituje w liczne wyzwania i trudności  z jakimi musiał  zmierzyć się Harry.

„Ten drugi” opowiada historię życia Harrey’ego od jego dzieciństwa spędzonego w pałacowych murach, przez dorastanie w cieniu swojego brata, księcia Williama, aż po dorosłe życie, pełne poszukiwań własnej drogi i tożsamości. Książe dzieli się również doświadczeniami związanymi z utratą matki, księżnej Diany, co jak zaznacza, miało ogromny wpływ na jego życie i zdrowie psychiczne.  Końcowa część książki opowiada o znajomości z Megan, ich związku i przyczynach opuszczenia „złotej klatki”, która odbierała im spokój i poczucie bezpieczeństwa. Pozycja ta zawiera również wiele osobistych anegdot i refleksji, które rzucają światło na życie wewnątrz rodziny królewskiej.

Dla tych, którzy interesują się brytyjską rodziną królewską „Ten drugi” oferuje unikalne spojrzenie zza kulis, a dla tych którzy szukają inspiracji do przezwyciężenia osobistych trudności, książka ta może stanowić ważne źródło wsparcia i zrozumienia.

 

 Materiał: Małgorzata Kaluska – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią