DKK Paterek: Czy można zakochać się po raz drugi …. w tej samej osobie?

Styczniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku zostało poświęcone książce polskiej pisarki – Natalii Sońskiej.

„Ostatni śnieg tej zimy” to pełna emocji i wzruszeń powieść, w której pisarka przedstawia czytelnikowi młode małżeństwo, borykające się z kryzysem swojego związku. Oboje zabiegani i skupieni na pogoni za sukcesem oddalają się od siebie. Tracą umiejętność porozumienia się ze sobą. Brak szczerej rozmowy sprawia , że zaczynają żyć obok siebie. Decydując się na wspólne życie oboje patrzyli wspólnie w przyszłość. Po czasie okazało się jednak, że pragnienia jednego nie są aprobowane przez drugie. Nagłe pojawienie się w  ich życiu siedmioletniej dziewczynki sprawia, że zaczynają  zauważać siebie i od nowa budować to, co zaczęło się sypać. Czy dzięki niej będą potrafili odbudować również swoje uczucia?

Autorka  tak kreuje swoich bohaterów, że każdy z nich na swój sposób wzbudza sympatię czytelnika. Czy jednak wszyscy bohaterowie tej książki mogą liczyć na naszą sympatię? By się o tym przekonać zachęcamy do przeczytania „Ostatniego śniegu tej zimy”.

Kolejne spotkanie DKK w Paterku odbędzie się 23 lutego 2023 roku.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

 

Autor: Katarzyna Hass Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią– Filia w Paterku