Drużyny Nakielskiej Ligi Siatkówki po przerwie feryjnej wrócili na parkiet

Po przerwie spowodowanej feriami zimowymi z przytupem na parkiet wrócili zawodnicy Nakielskiej Ligi Siatkówki. Rozegrano bowiem trzy spotkania, a wszystkie z nich zakończyły się po tie- breakach.

NTS Kadeci – WDS Pińsko 2:0 w.o.

Zespół z Pińska nie zebrał składu na ten mecz, wskutek czego Kadetom został przyznany walkower.

NTS Kadeci – Stara Gwardia NTS 1:2 (25:18, 21:25, 10:15)

Kadeci przygotowują się do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, więc ich forma powinna być obecnie w szczytowej fazie. Tak chyba jest w istocie, bowiem w pojedynku ze Starą Gwardią pokazali kawałek dobrej siatkówki. Szczególnie w pierwszym secie dyktowali warunki na boisku, nie dając starszym kolegom większych szans. Dość niespodziewanie prowadzili od samego początku, cały czas zachowując koncentrację i nie pozwalając rywalom na zniwelowanie przewagi. W drugiej i trzeciej partii już tak różowo nie było. Gwardziści zwarli szyki, dobre zawody rozgrywał Waldemar Wnuk, dzięki czemu to oni przejęli inicjatywę. Kadeci zaś nieco spuścili z tonu i nie wytrzymali tempa narzuconego przez rywali. Tie- break był jednostronny, Gwardia prowadziła w nim od pierwszych punktów, ratując tym samym dwa punkty, które cały czas utrzymują ich w walce o pozycję lidera po fazie zasadniczej. Obok Wnuka, zdobywcy 13 punktów, wyróżniał się Sebastian Hibner, który uzbierał ich 12.

Stara Gwardia NTS – Strefa Łochowo 1:2 (24:26, 25:21, 12:15)

Po słabym początku sezonu gra Strefy Łochowo uległa znacznej poprawie. Razem z Gwardzistami stworzyli widowisko aspirujące do miana meczu sezonu. Pełne zaangażowanie, wiele długich akcji, a nawet małe kontrowersje sprawiły, że ten pojedynek oglądało się z wypiekami na twarzy. W pierwszej odsłonie początkowo przeważali Gwardziści, u których brylował na środku Mateusz Rogaliński, jednak od stanu 21:17 w ich grze coś się zacięło, zaczęli mieć kłopoty z przyjęciem zagrywki Adama Kowalskiego i niespodziewanie przegrali tę partię na przewagi. Drugi set był bardzo zacięty, gra toczyła się punkt za punkt, nikt nie odnotował żadnej serii. Duet Wnuk – Tomczyński zapewniał NTS-owi moc na skrzydłach, jednak Łochowo nie poddawało się i skapitulowało dopiero w samej końcówce. Tie- break stał również na wysokim poziomie, a aż siedem oczek zdobył w nim Mariusz Grochala, co przechyliło szalę zwycięstwa na rzecz Strefy. Dwa ponadprogramowe punkty do tabeli mogą się okazać bezcenne w walce o czwartą lokatę, o którą rywalizuje z COL – MAR-em.

MiSSM Trzecia Fala – NTS Kadeci 2:1 (25:17, 23:25, 15:7)

Po udanym pierwszym meczu Kadeci ostrzyli sobie zęby na kolejną niespodziankę. Zagrali jednak nieco słabiej, co nawet przy przeciętnej dyspozycji Trzeciej Fali nie wystarczyło do zwycięstwa. Już początek zwiastował kłopoty młodzieży w przyjęciu, gdyż po zagrywkach Piotra Gawędy Fala objęła prowadzenie 5:1, którego NTS nie potrafił zniwelować do końca seta. Pewne zwycięstwo do 17 sprawiło, że faworyci nieco uśpieni wyszli na drugą odsłonę. Kadeci bezbłędnie to wykorzystali, efektowne bloki Sierackiego i A. Hibnera pozwoliły im odskoczyć od przeciwników. Prowadzili już 24:17, wówczas MiSSM zerwała się jeszcze do pogoni, jednak jej seria została przerwana przy stanie 23:24 i należało zagrać tie- breaka. W nim Fala kontynuowała dobrą passę z końcówki poprzedniej partii i zaczęła od prowadzenia 8:0, co ustawiło dalszą grę. Cud się nie zdarzył, Kadeci przegrali do 7 i fazę zasadniczą zakończyli z 16 oczkami. MiSSM zbliżyła się zaś do Starej Gwardii na trzy punkty, mając na swoim koncie jedno spotkanie rozgrane mniej. Jako ciekawostkę należy podać fakt, że mimo długiego pojedynku żaden z graczy nie uzbierał dwucyfrowej liczby punktów.