Działania „Bezpieczny pieszy i rowerzysta” na powiatowych drogach

403

Działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów prowadziła wczoraj na powiatowych drogach nakielska „drogówka”. Podczas działań na trasach było bezpiecznie, nie odnotowano zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.  

Piesi i rowerzyści to ci uczestnicy ruchu drogowego, którzy w przypadku zaistnienia zdarzeń z ich udziałem narażeni są na dużo poważniejsze urazy niż kierowcy aut.  Dlatego też z myślą o bezpieczeństwie tej grupy wczoraj (25.08.20) funkcjonariusze z nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili działania na powiatowych trasach.

Mundurowi sprawdzali zachowanie kierowców wobec rowerzystów i pieszych. Kontrolowali też przestrzeganie przepisów przez cyklistów oraz tych, którzy po trasach chodzą pieszo.

Podczas prowadzonych działań policjanci skontrolowali 58 aut, a wylegitymowali 71 osób, ujawniając 5 wykroczeń popełnionych przez pieszych i 46 przez kierowców. Ci, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. 27 osób za popełnione wykroczenia zostało ukaranych mandatami, 23 pouczono. Sporządzono też jeden wniosek o ukaranie do sądu.

Działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów będą powtarzane.  

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne