Działania „Dyskoteka” prowadzili policjanci z nakielskiej „drogówki”

W minioną sobotę policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego włączyli się w prowadzone na terenie całego województwa działania pn.: „Dyskoteka”. Celem działań było eliminowanie z ruchu nietrzeźwych oraz kierowców będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

W minioną sobotę (3.08.19) na drogach województwa kujawsko – pomorskiego Policja prowadziła działania prewencyjne pn.: „Dyskoteka”. Działania te ukierunkowane były przede wszystkim na eliminowanie z ruchu kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę auta pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. Prowadzone działania, w które włączyli się także policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego miały też na celu ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych uczestników ruchu.

Podczas trwania akcji na terenie powiatu policjanci sprawdzili trzeźwość 226. Wszystkie skontrolowane osoby były trzeźwe. Podczas trwania działań na drogach powiatu nakielskiego nie odnotowano żadnego zdarzenia drogowego.

podkom. Justyna AndrzejewskaOficer prasowy KPP Nakło nad Notecią