Działania „NURD” na drogach powiatu nakielskiego

Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili wczoraj działania pn.: „NURD”, których celem było bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Na kontrolowanych trasach nie odnotowano zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj (22.03.23) na drogach powiatu policjanci referatu ruchu drogowego nakielskiej komendy prowadzili działania prewencyjno-kontrolne „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas których szczególną uwagę zwracali na zachowanie kierowców wobec pieszych i rowerzystów.
Mając też na względzie fakt, że przestrzeganie przepisów przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, jest tak samo ważne, jak stosowanie się do nich przez kierowców, mundurowi sprawdzali również zachowanie pieszych i rowerzystów.
Podczas trwania działań policjanci ujawnili 35 wykroczeń, w tym 12 związanych z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ci, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Nałożono 22 mandaty, a 13 osób pouczono.

 

kom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią