Działania „Pierwszeństwo” na drogach powiatu nakielskiego

Wczoraj policjanci nakielskiej „drogówki” prowadzili na trasach działania pn.: „Pierwszeństwo”, które miały na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Dlatego też wczoraj (26.01.23) policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili na trasach działania pn.: „Pierwszeństwo”.
Ich celem było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych poprzez ujawnianie i reagowanie na wykroczenia. Szczególnie sprawdzano, czy kierujący ustępują pierwszeństwa podczas włączania się do ruchu, podczas zmiany pasa ruchu. Weryfikowano również, czy udzielają go pieszym znajdującym się na przejściach lub wchodzącym na nie. Sprawdzano też prędkość, z jaką kierujący przemieszczają się w rejonach przejść dla pieszych.
W ramach działań mundurowi przeprowadzili 76 kontroli drogowych, ujawniając łącznie 57 wykroczeń z tym związane bezpośrednio z nieustąpieniem pierwszeństwa. Ci, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami w postaci mandatów, których nałożono 42. 13 osób pouczono, a jedną sprawę mundurowi przekażą do rozstrzygnięcia przez sąd.

kom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią