Dzielnicowy spotkał się z uczniami szkoły w Paterku

O służbie w Policji, bezpieczeństwie w ruchu drogowym i innych ważnych  tematach rozmawiał z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku dzielnicowy sierż. szt. Zbigniew Wilczek. Policyjną profilaktyką objęte zostały dzieci z klas I – V.

Blisko 160 uczniów z klas I-V wzięło udział w zajęciach profilaktycznych, jakie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Paterku przeprowadził dzielnicowy sierż. szt. Zbigniew Wilczek.

Tematyka dostoswana była do wieku uczniów. Policjant opowiadał między innymi o tym na czym polega praca dzielnicowego i jakie są jego obowiązki. Wiele uwagi poświęcono też tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzielnicowy przypominał jak na drodze winien zachowywać się pieszy i zwracał uwagę na rolę, jaką dla bezpieczeństwa pieszych pełnią odblaski.

Nie zabrakło także informacji, jak być bezpiecznym podczas pobytu w domu, szczególnie w sytuacjach kiedy dzieci są w mieszkaniach bez nadzoru osób dorosłych. Policjant przypominał, aby nie wpuszczać do domu osób nieznajomych i przestrzegał, jak niebezpiecznie mogą być takie wizyty.

Mowa była również o właściwym zachowaniu na terenie szkoły, przestrzeganiu regulaminu placówki i poprawnych relacjach rówieśniczych.

podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią