Dzielnicowy z Szubina na spotkaniu z opiekunami seniorów i osób niepełnosprawnych

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym opowiadał podczas spotkania z opiekunami Seniorów i osób niepełnosprawnych szubiński dzielnicowy mł. asp. Krystian Fojutowski. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu „Aktywni Razem”.

W ramach projektu „Aktywni Razem” mł. asp. Krystian Fojutowski dzielnicowy z szubińskiego komisariatu przeprowadził prelekcję dla opiekunów Seniorów i osób niepełnosprawnych z terenu gminy Szubin.

Wiele uwagi mundurowy poświęcił bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Mówił o zasadach poruszania się po drogach pieszych i rowerzystów. Omówił też skutki zdarzeń drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Przedstawił również fakty i mity dotyczące stosowania pasów bezpieczeństwa przez kierowców.
Dzielnicowy przybliżył także przepisy drogowe, kiedy z drogi korzystają osoby niepełnosprawne. Omówił też kto i w jakich przypadkach może korzystać z miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych.

Na zakończenie spotkania przybliżone zostały także kwestie dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacjach nagłych.

podkom. Justyna AndrzejewskaOficer prasowy KPP Nakło nad Notecią