Dzień Weterana – przysięga wojskowa w 8.K-PBOT

29 maja 2021r. kolejnych 68 żołnierzy wypowiedziało słowa roty przysięgi wojskowej w Toruniu. Ponad 1/3 ochotników to kobiety, z których połowa posiada wykształcenie wyższe. Wśród przyszłych żołnierzy jest m.in. Mistrz Polski Juniorów Futbolu Amerykańskiego, jeździec posiadający kurs powożenia zaprzęgami konnymi, radca prawny, kosmetolog, kierownik restauracji czy lektor języków obcych.

Szer. Krzysztof Szpanowski złożył przysięgę wojskową w obecności swojego taty st. chor. szt. Radosława Szpanowskiego. Pan chorąży, na co dzień żołnierz 1 Regionalnej Bazy Logistycznej RWT Bydgoszcz, to weteran misji poza granicami państwa w Iraku oraz w Libanie. Szacunek za służbę dla taty i gratulacje dla syna.

-„Motywacją do włożenia munduru był dla mnie rodzic – ojciec. To u nas rodzinne, z pokolenia na pokolenie.” – powiedział syn, Krzysztof.  

-„W dniu dzisiejszym na pewno będziemy rozmawiać. Jestem ciekawy co syn przeżył. Moje szkolenie podstawowe odbyło się niespełna 30 lat temu. Na pewno będzie co porównywać. Wiele się w tym szkoleniu zmieniło. Armia jest coraz nowocześniejsza.” – st. chor. szt. Radosław Szpanowski.  

-„Z okazji Dnia Weterana życzę tacie przede wszystkim zdrowia i żeby jak najdłużej służył”. – szer. Szpanowski.

„Pomimo że są już dorośli, z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka życzymy naszym synom zdrowia (na przysiędze był obecny również brat Krzysztofa, widoczny na zdjęciu), jak nie ma zdrowia to tak naprawdę nie ma nic. Przede wszystkim myślę, że najważniejszą rolę odgrywa w życiu miłość. – powiedziała mama, na co dzień pielęgniarka specjalistka w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy, na oddziale Anastezjologii i Intensywnej Terapii.

Jak podkreśliła dumna mama, cieszy się, że syn poszedł w ślady ojca i został żołnierzem. Tym bardziej, że wstąpił do Wojsk Obrony Terytorialnej, które były dużą pomocą podczas trwającej pandemii koronawirusa. Dało się tę pomoc odczuć również w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy.

Witamy w szeregach 8.K-PBOT! Wszystkim weteranom życzymy przede wszystkim spokoju i zdrowia. Dziękujemy za Waszą służbę!

Jeżeli zastanawiasz się, czy służba w WOT jest dla Ciebie, zadzwoń do rekrutera, który odpowie na Twoje pytania – mł. chor. Krzysztof Łydziński 601-597-713 lub napisz na adres krzysztof.lydzinski@wot.ron.mil.pl

Oficer Prasowy 8.K-PBOT por. Paweł BANASIAK