Festiwal 720 Minut Muzyki i 8 edycja Przystani w Kolorze Blue wydarzeniami kulturalnymi 2019 roku

586

W tym roku trudno było wybrać wydarzenie kulturalne 2019 roku. Ostatecznie postanowiliśmy wybrać dwie duże imprezy muzyczne i są to: Festiwal 720 Minut Muzyki i kolejną już edycję Przystani w Kolorze Blue.

W dniach 30 i 31 sierpnia 2019 roku na nakielskim stadionie miało miejsce najdłuższe wydarzenie muzyczne w Nakle nad Notecią. Festiwal 720 MINUT MUZYKI odbył się z okazja 720-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu przez Władysława Łokietka.

W trakcie 12 godzin muzycznej imprezy wystąpili artyści lokalni z Gminy Nakło nad Notecią, Szubina, Mroczy, czy Kcyni: Zosia Krzyżanowska, Zespół Fresh, QXANDERUS LAR, Norbert Pilarski z zespołem, Kacper i Michał Gacka, Big Band Nakło, Kamil Kmieć, Wiktoria Vollmuller, Nadzieja, Soli Deo, Semper Fidei, Intencja, FON, Skripson, Anna i Agnieszka Masloch, a także zespół TATO. Niespodzianką był występ szczecińskiego Chóru Kameralnego ZUT. Oprócz lokalnych muzyków na scenie pojawiły się gwiazdy muzyki polskiej: Baranovski, KęKę, Zespół Muzyczny Galaxi, Hope Leslie oraz Sorry Boys. Podczas festiwalu królowała różnorodność dlatego też każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie.

13 lipca 2019 roku na Przystani Powiat Nakielski odbyła się już 8 edycja Przystani w Kolorze Blue. Gwiazdą wieczoru był zespół ENEJ. Wcześniej na scenie zaprezentowali się: zespół Fresh z Mroczy, Wiktoria Vollmuller i zespół GooseBumps.

tekst: Zbigniew Kubisz

zdjęcia: Szymon Niemczewski, Monika Oleś